نوشته شده در یک دیدگاه

دفاع در عمق چیست؟

نویسنده : دکتر پدرام کیانی

سیستم های کنترل صنعتی (ICS ها) بخشی جدایی ناپذیر از زیرساخت های حیاتی هستند که به تسهیل عملیات در صنایع حیاتی مانند برق، نفت و گاز، آب، حمل و نقل، تولید و تولید مواد شیمیایی کمک می کند. مسئله فزاینده امنیت سایبری و تاثیر آن بر ICS خطرات اساسی را برای زیرساخت های حیاتی کشور نشان می دهد. مسائل مربوط به امنیت سایبری ICS به طور موثر نیاز به درک دقیق از چالش های امنیتی فعلی و اقدامات ضد دفاعی خاص دارد. یک رویکرد جامع – یک روش که با استفاده از اقدامات خاصی که در لایه ها ایجاد شده است برای ایجاد یک وضعیت امنیتی مبتنی بر ریسک تجمیع شده – کمک می کند تا از تهدیدات امنیتی و آسیب پذیری هایی که می تواند بر این سیستم ها تاثیر بگذارد جلوگیری کند. این رویکرد، که اغلب به عنوان دفاع در عمق خوانده می شود، یک چارچوب انعطاف پذیر و قابل استفاده برای بهبود حفاظت از امنیت سایبری در هنگام استفاده از سیستم های کنترل فراهم می کند.

این سند یک تمرین توصیه شده، راهنمایی برای ایجاد استراتژی های کاهش تهدیدات خاص سایبری و راهنمایی در مورد چگونگی ایجاد یک برنامه امنیتی در عمق برای محیط سیستم های کنترل است. این سند این اطلاعات را در چهار قسمت ارائه می دهد:
1) «سابقه و مرور» وضعیت کنونی امنیت سایبری ICS را شرح می دهد و یک مرور کلی از آنچه که عمیقا دقت در درون یک سیستم کنترل است، ارائه می دهد؛
2) “استراتژی دفاع در عمق ICS” استراتژی هایی برای تأمین محیط سیستم های کنترل فراهم می کند؛
3) “حملات امنیتی” مشخص می کند که چگونه بازیگران تهدید می توانند حملات علیه زیرساخت های حیاتی و تاثیر بالقوه را برای ICS ها و شبکه ها انجام دهند؛
4) “توصیه هایی برای حفاظت از ICS” منابع را برای تأمین ICS بر اساس روش های فعلی پیشرفته و درس های آموخته شده از فعالیت های وبسایت و کانال تخصصی امنیت زیرساختهای اتوماسیون و کنترل صنعتی ، استانداردهای ملی و خاص برای امنیت ICS و ابزار و خدمات در دسترس فراهم می کند.

👮‍♀️👮‍♀️ بازنشر مطالب این سایت صرفا با ذکر منبع و آدرس کامل کانال مجاز میباشد.

🏭 وبسایت و کانال تخصصی امنیت زیرساختهای اتوماسیون و کنترل صنعتی

ادمین: https://t.me/pedram_kiani

آدرس ایمیل: admin@ics-cert.ir

کانال تلگرام: https://t.me/ics_cert

توییتر: https://twitter.com/icscerti

1 دیدگاه دربارهٔ «دفاع در عمق چیست؟»

  1. […] امنیت اتوماسیون و کنترل صنعتی پیشنهاد میکند از مقاله دفاع در عمق نیز بازدید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *