نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

گوگل برای ردیابی کاربران ۵ میلیارد دلار غرامت پرداخت می کند

تصویر
Google اطلاعات محرمانه کاربر را حتی وقتی در حالت ناشناس قرار دارد جمع می کند.

دادستان دادگاه فدرال در سن خوزه (کالیفرنیا) دادخواستی علیه گوگل تشکیل داد و این غول فناوری را به نقض حریم خصوصی میلیون ها کاربر بدون اطلاع آنها متهم کرد. این شرکت متهم به ردیابی محل کاربران و جمع آوری اطلاعات محرمانه ، حتی در صورت استفاده از حالت ناشناس است.

طبق این شکایت ، Google بدون توجه به اینکه کاربر روی پیوندهای تبلیغاتی که توسط آن منتشر شده است ، اطلاعاتی را در مورد وب سایت های بازدید شده و سایر اطلاعات شناسایی از طریق Google Analytics ، Google Ad Manager و افزونه ها ، از جمله برنامه های تلفن هوشمند جمع آوری می کند.

هنگامی که یک کاربر اینترنت از یک صفحه وب بازدید می کند یا یک برنامه را با استفاده از خدمات Google باز می کند ، اطلاعات شخصی وی از جمله آدرس IP ، سابقه مرور و اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده ، به سرورهای این شرکت در کالیفرنیا ارسال می شود. این فرآیند تقریباً همیشه بدون اطلاع کاربر انجام می شود ، زیرا گوگل نیازی به وب سایت ها ندارد تا از قبل درباره جمع آوری اطلاعات هشدار دهند.

این شکایت می گوید: “اقدامات Google نقض حریم خصوصی کاربران است ، و عمدا باعث فریب مصرف کنندگان می شود، به Google و کارمندانش فرصت می دهد تا اطلاعات خصوصی درباره زندگی افراد ، علایق آنها و استفاده از اینترنت را بیاموزند.”

از آنجا که دادخواست اقدامی جمعی است ، تعداد شاکیان می توانند به چندین میلیون کاربر گوگل برسند. و گوگل بایستی به هرکدام از قربانیان مبلغ حداقل ۵ هزار دلار غرامت پرداخت کند.

این دومین دادخواست علیه Google در یک ماه گذشته است. به عنوان مثال ، مارک برنوویچ ، دادستان کل ایالت آریزونا ، پیش از این غول فناوری را به جمع آوری غیرقانونی داده های جغرافیایی از کاربران دستگاه های اندرویدی متهم کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *